Election Results Logo

2019 ALMBS Kanawha General Result

County Results

Sheriff – Trey Canby [N]
County Clerk – Jakob Fife [F]
Prosecuting Attorney – Charles Henley [N]
Circuit Clerk – Elias Virden [F]
Assessor – Griffin Westerfield [F]

County Commission (3) – Ethan Kirtner [F], Jaxon Harris [F], Baylee Allanson [N]
House of Delegates – Ryan Daugherty [F], Micahel Duong [F], Jackson Jacobs [N]
State Senate (2) –

City Results

Mayor – Rudolph Mallamas [F]
City Council (3) – Christopher Martin [F], Hayden Faulk [F], Caleb Reckart [N]

Election Results Logo

2019 ALMBS Marion General Result

County Results

Sheriff – Tyler Davis [F]
County Clerk – Kale Jarvis [N]
Prosecuting Attorney – Joseph Dingeldein [F]
Circuit Clerk – Isaiah Ferguson [F]
Assessor – Zack Slie [N]

County Commission (3) – Zachary Blankenship [N], Aaron Gorman [N], Mason Postlethwait [N]
House of Delegates – Jacob Freeze [F], Reis Snider [N], Benjamin Mossberg [N]
State Senate (2) – Nicholas Young [F], Franklin Washenitz [F]

City Results

Mayor – Chase Staggers [N]
City Council (3) – Lane Cutright [F], Camden Huck [F], Bryan Gough [N]

Election Results Logo

2019 ALMBS Randolph General Result

County Results

Sheriff – Manning Powell [N]
County Clerk – Elias Smith [N]
Prosecuting Attorney – Ryan Lngerbeam [N]
Circuit Clerk – Avery Baker [N]
Assessor – Eric LaFaber [F]

County Commission (3) – Michael Davis [F], Andrew Stanley [F], Liam Parkey [N]
House of Delegates – Sam Crowder [F], Orion Helmick [F], George Kester [F], Michael Offutt [F], Ethan McDermott [F]
State Senate (2) – Nicholas Palmer [F], George Struthers [N]

City Results

Mayor – Josh Ferguson [N]
City Council (3) – Jack Coleman [N], Andrew Brown [N], Zackary Bland [N]

Election Results Logo

2019 ALMBS Panhandle General Result

County Results

Sheriff – Julian Brady [N]
County Clerk – Michael-Paul Hare [F]
Prosecuting Attorney – Cy Akana [N]
Circuit Clerk – Austin Stanley [F]
Assessor – Thomas Williams [N]

County Commission (3) – Christian Nestor [F], Nate Goldcamp [N], Kadin Maxey [N]
House of Delegates – Ethan DiPasquale [F], Noah Jarrell [F], Andrew Saul [F], Bryce Wooton [F], Evan Juniper [N]
State Senate (2) – Elijah Jones [F], Ethan Tyler [F]

City Results

Mayor – John Tennant [N]
City Council (3) – Andwele Simpson [F], Chris Kenney [N], Ethan Rawson [N]

Election Results Logo

2019 ALMBS Upshur/Harrison General Result

County Results

Sheriff – Richard Shryock [F]
County Clerk – Ryan Parson [F]
Prosecuting Attorney – Stephen Groves [F]
Circuit Clerk – James Boice [N]
Assessor – Alex Carr [N]

County Commission (3) – Braedon Ayers [F], Dillon Kelly [N], Tyler Joseph Harrison [F]
House of Delegates – Joseph Durr [F], Samuel Zeni [F], Kade Cooper [N]
State Senate (2) – Christian Miller, Kamden Dulaney

City Results

Mayor – Luke “Can Count” Hope [F]
City Council (3) – Andrew Ballard [F], Chris Burton [N]

Election Results Logo

2019 ALMBS Webster/Barbour General Result

County Results

Sheriff – Daniel Owens [N]
County Clerk – Ethan Scott [N]
Prosecuting Attorney – Elias Coop-Gonzalez [F]
Circuit Clerk – Nikolas Runion [F]
Assessor – Nick Turziano [F]

County Commission (3) – Andrew Karnes [N], Issac Robertson [F], Nathaniel Kidder [F]
House of Delegates – Samuel Vance [F], Ryan Parsons [N], Nate Neville [N]
State Senate (2) – Anthony Taylor [F], Nazar Abbas [N]

City Results

Mayor – Antonio Luketic [F]
City Council (3) – Brandon Smith [N], Ethan Thomas [N], Dylan Iaquinta [N]

Election Results Logo

2019 ALMBS Lewis General Result

County Results

Sheriff – Kyher Bush [F]
County Clerk – Donovan Itobi [F]
Prosecuting Attorney – Dylan Dailey [N]
Circuit Clerk – Reid Painter [F]
Assessor – Logan Strushensky [N]

County Commission (3) – Jacob Jarrett [F], Andrew Liu [F], Ryan Shoemaker [F]
House of Delegates – Richard Rogers [F], Roman Moore [N], Zale Anderson [N]
State Senate (2) – Sam Bostic [N], Thomas Minor [N]

City Results

Mayor – Caleb Holbert [F]
City Council (3) – Steph Garvin [F], Jared Griffith [F], Hunter Daugherty [N]

Election Results Logo

2019 ALMBS Monroe General Result

County Results

Sheriff – Marquise Washington [N]
County Clerk – Alex Morris [N]
Prosecuting Attorney – Matthew Mrozek [F]
Circuit Clerk – Samuel McFerrin [F]
Assessor – Ty Haley [N]

County Commission (3) – Farris Fathallah [N], Bryson Satterfield [N], Robert Coleman [N]
House of Delegates – “Apollo” Creed Ammons [N], Salvatore Saulle [N]
State Senate (2) – “Mav” Maverik Thaxton [F], Carson Winkie [F]

City Results

Mayor – “Apollo” Creed Ammons [N]
City Council (3) – “Mav” Maverik Thaxton [F], Marquise Washington [N], “Farris Wheel” Fathallah [N]

Election Results Logo

2019 ALMBS Gilmer/Calhoun General Result

County Results

Sheriff – Stephen Nguyen [N]
County Clerk – Logan Jackson [N]
Prosecuting Attorney – Wesley “Wes” Eskridge [N]
Circuit Clerk – Ethan Wimer [N]
Assessor – Austin Mitcchell [N]

County Commission (3) –
House of Delegates – Daniel Maylan [N], Terry “Tmass” Massey [N], Zane “Big Dawg” Cogar [N]
State Senate (2) – George “of the jungle” Urling [N], Zach Lemaire [N]

City Results

Mayor – Clayton Cole [F]
City Council (3) – Brogan “Bro-tee” Moran [F], Ethan “Finer” Wimer [N]

Election Results Logo

2019 ALMBS Braxton General Result

County Results

Sheriff – Creed Neville [F]
County Clerk – Bryson Greenlief [F]
Prosecuting Attorney – Peyton Oliver [N]
Circuit Clerk – Jalin Brunny [N]
Assessor – Dylan Martinez [N]

County Commission (3) – Shawn Jones [F], Hunter Bays [N], James Couch [N]
House of Delegates – Trey Jones [F], James Stokley [F], Alessandro Cava [N]
State Senate (2) – Isaac Smith [F], Ryan Webster [N]

City Results

Mayor – Preston Peck [F]
City Council (3) – Matthew Kenney [F], Griffin Sibole [N], Andy Heike [N]